Renew your bike's windshield with the T.X. from Puig for Scooters. Designed for the most competitive models of the market, Puig manufactures the piece in 4mm PMMA (Polymethylmethacrylate). It is impact resistant and with great aerodynamic capacity. The new T.X. guarantees an avant-garde and innovative design, a new protection against inclement weather and a barrier against pollution present in large cities. In addition, a new safety measure for the rider against insects or objects. Puig provides the piece in transparent finish and its installation to the bike will be easy while aided by the classic Puig installation instructions.
T.X.
suitable for :
KEEWAY LOGIK 125 ie 4T LC 2018
KEEWAY LOGIK 125 ie 4T LC 2019
KEEWAY LOGIK 125 ie 4T LC 2020
| Item ID | 181536 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 1399W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 500 g |
| Net weight | 0 g |
| Dimensions | 0×0×0 mm |
PUIG 1399W T.X. fitted for KEEWAY LOGIK 125 ie 4T LC Transparent
PU 1399W Windshield T.X. Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping