Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Not adjustable in inclination with removable screw
suitable for :
SUZUKI GSR600 2006
SUZUKI GSR600 2007
SUZUKI GSR600 2008
SUZUKI GSR600 2009
SUZUKI GSR600 2010
SUZUKI GSR600 2011
| Item ID | 36659 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 4076N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1200 g |
| Net weight | 700 g |
| Dimensions | 105×225×260 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 4076N License Plate Holders fitted for SUZUKI GSR600 Schwarz
PU 4076N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping