Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Not adjustable in inclination with removable screw
suitable for :
HONDA CBR600RR ABS 2009
HONDA CBR600RR ABS 2010
HONDA CBR600RR ABS 2011
HONDA CBR600RR ABS 2012
HONDA CBR600RR 2007
HONDA CBR600RR 2008
HONDA CBR600RR 2009
HONDA CBR600RR 2010
HONDA CBR600RR 2011
HONDA CBR600RR 2012
| Item ID | 36908 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 4453N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1800 g |
| Net weight | 1300 g |
| Dimensions | 95×368×320 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 4453N License Plate Holders fitted for HONDA CBR600RR ABS Schwarz
PU 4453N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping