Polisport plastics are made from injected plastic with our own brand developed technologies. All the plastic parts are manufactured with the DGP (Durable Gloss Polypropylene) which provides them with high level resistance and gloss finish.
- Included:
- Rear fender
- Front fender
- Radiator covers
- Side panels
- Front panel
- OEM type
- Same as used in MXGP
passend für:
KTM 65 SX 2016
KTM 65 SX 2017
KTM 65 SX 2018
KTM 65 SX 2019
KTM 65 SX 2020
| Art.-ID | 273077 |
| Zustand | Neu |
| Altersfreigabe | Ohne Altersbeschränkung |
| Varianten-ID | 1086162002 |
| Hersteller | PW |
| Herstellungsland | Portugal |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 3047 g |
| Netto-Gewicht | 3047 g |
| Maße | 781×236×530 mm |
SP 1086162002 POLISPORT MX Plastik-Kit Originalfarbe KTM SX65 passend fuer KTM 65 SX OEM
SP 1086162002 POLISPORT MX Plastik-Kit Originalfarbe KTM SX65 passend fuer KTM 65 SX OEM
| Verfügbarkeit: | Sofort versandfertig, Lieferzei 5 Tage |
|---|
* inkl. ges. MwSt. zzgl. Versandkosten