In Puig's catalog, you can find a wide range of spare parts designed to replace components that are more prone to wear or damage, either due to their exposure in the event of a fall, such as levers, handles, side covers, or because they have fulfilled their function, as is the case with protection accessories; engine guards, defenses, exhaust protectors... especially in off-road practices where falls are more frequent. This way, users can benefit from significant cost savings since, in many cases, they have the option to replace only the damaged or worn-out part of the accessory, keeping the motorcycle always ready and in perfect condition for a safe and enjoyable riding experience.
Visor spare Nº1: 220X90mm
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
| Item ID | 38669 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6871W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 660 g |
| Net weight | 160 g |
| Dimensions | 229×301×9 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6871W Spare - Visor Spare Nº1 Clip-On fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Transparent
PU 6871W Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping