These kits provide all the essential parts for a scooter or maxi-scooter's maintenance. All in a single part number to facilitate orders.
The pack is adapted to each vehicle, it may contain some or all of these items :
- Transmission belt
- Air filter
- Oil filter
- Front & rear brake pads
- Rollers
Depending on packs, composition and brands may vary:
- Belt: Bando or Mitsuboshi
- Brake pads: Tecnium (50cc), Tecnium or Brembo (125cc & +)
- Air Filter Athena or Hiflo Filtro
Questions? Check the attached application table under "Documents" for all the details of your kit.
passend für:
SYM GTS 125 4T E2 2007
SYM GTS 125 4T E2 2008
SYM GTS 125 4T E3 2008
SYM GTS 125 4T EVO E3 2009
SYM GTS 125 4T EVO E3 2010
SYM GTS 125I 4T CBS E3 2012
SYM GTS 125I 4T CBS E3 2013
SYM GTS 125I 4T CBS E3 2014
SYM GTS 125I 4T ABS E3 2014
SYM GTS 125I 4T ABS E3 2015
SYM GTS 125I 4T ABS SPORT E3 2015
SYM GTS 125I 4T CBS SPORT E3 2014
SYM GTS 125I 4T CBS SPORT E3 2015
SYM GTS 125 EFI 4T CBS EVO E3 2010
SYM GTS 125 EFI 4T CBS EVO E3 2011
SYM GTS 125 EFI 4T CBS EVO E3 2012
SYM GTS 125 EFI 4T CBS EVO E3 2013
SYM GTS 125I 4T ABS S&S E4 2017
SYM GTS 125I 4T ABS SPORT E4 2017
SYM GTS 125I 4T CBS LONG VISOR E4 2017
SYM GTS 125I 4T CBS E4 2018
SYM GTS 125I 4T CBS SPORT E4 2017
SYM GTS 125I 4T CBS SPORT E3 2016
SYM GTS 125I 4T CBS SPORT E4 2018
SYM GTS 125I 4T CBS SPORT E4 2019
| Item ID | 283331 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3031163 |
| Manufacturer | PW |
| Manufacturing country | |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 560 g |
| Dimensions | 150×150×150 mm |
SP 3031163 BIHR Pflege-Set SYM GTS 125 passend fuer SYM GTS 125I 4T
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping