Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP 2017
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP2 2017
HONDA CBR1000RR FIREBLADE 2017
HONDA CBR1000RR FIREBLADE 2018
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP 2018
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP2 2018
HONDA CBR1000RR FIREBLADE 2019
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP 2019
HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP2 2019
| Item ID | 302109 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9456N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1330 g |
| Net weight | 830 g |
| Dimensions | 110×210×330 mm |
PUIG 9456N License Plate Holders fitted for HONDA CBR1000RR FIREBLADE SP Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping