At PUIG we constantly think about improving the safety and comfort of the rider. The deflectors are ideally suited to the lines of the bike thanks to its design and the quality of its finishes, allowing to divert the air flow to the outside of the legs and improving riding comfort. You will not have any problem to attach them to the motorcycle, since the parts are easy to assemble and we provide assembly instructions with the product. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
More information shortly
suitable for :
HARLEY DAVIDSON CVO ROAD GLIDE FLTRXSE 2023
HARLEY DAVIDSON CVO ROAD GLIDE FLTRXSE 2024
HARLEY DAVIDSON CVO ROAD GLIDE FLTRXSE 2025
HARLEY DAVIDSON CVO ROAD GLIDE ST FLTRXSTSE 2024
HARLEY DAVIDSON CVO ROAD GLIDE ST FLTRXSTSE 2025
HARLEY DAVIDSON ROAD GLIDE FLTRX 2024
HARLEY DAVIDSON CVO ROAD GLIDE ST FLTRXSTSE 2026
HARLEY DAVIDSON ROAD GLIDE FLTRX 2026
| Item ID | 300976 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22671F |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 980 g |
| Net weight | 480 g |
| Dimensions | 112×209×210 mm |
PUIG 22671F Lower Deflectors fitted for HARLEY DAVIDSON CVO ROAD GLIDE FLTRXSE
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping