Improve the sporty image of your motorcycle with the V-Tech Line Sport Puig screen. The screen belongs to the V-Tech Line design and has been developed in the wind tunnel to ensure its aerodynamic improvement, as well as its stability. In addition to its aerodynamic resistance, its angular shape in the central and lateral portions allows the redirecting and channelling of the wind and therefore minimizing turbulence. For some particular motorcycle models, an aerodynamic test is developed to improve this new screen for your motorcycle. ? In case that you prefer an option that guarantees more protection against the wind, Puig also has the V-Tech Touring windshield. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
DIMENSIONS (HEIGHT X WIDTH): 365 x 385 MM
suitable for :
KYMCO AK550 PREMIUM 2024
KYMCO AK550 PREMIUM 2025
KYMCO AK550 PREMIUM 2026
| Item ID | 239522 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 22048F |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1080 g |
| Net weight | 580 g |
| Dimensions | 520×405×70 mm |
PUIG 22048F Windshield V-Tech Line Sport fitted for KYMCO AK550 PREMIUM Stark getönt
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping