Protect the digital screen of your motorcycle with this practical vinyl. More and more motorcycle models incorporate an LCD screen as an instrument panel, which is why Puig has this protector in its catalog that prevents annoying damage caused by scratches, dirt accumulation and premature wear. Manufactured specifically for each motorcycle model, the vinyl layer is made of a special material that filters air bubbles, allowing a perfect fit and placement.
Dashboard Protector
suitable for :
KAWASAKI NINJA H2 SX 2020
KAWASAKI Z H2 2020
KAWASAKI VERSYS 650 2022
KAWASAKI NINJA H2 SX 2022
KAWASAKI NINJA H2 SX 2023
KAWASAKI VERSYS 650 2023
KAWASAKI Z H2 2023
KAWASAKI NINJA H2 SX 2021
KAWASAKI ZX-4R NINJA 2024
KAWASAKI ZX-4RR NINJA 2024
KAWASAKI NINJA H2 SX 2024
KAWASAKI VERSYS 650 2024
KAWASAKI Z H2 2024
KAWASAKI ZX-4R NINJA 2025
KAWASAKI ZX-6R NINJA 2025
KAWASAKI ZX-4RR NINJA 2025
KAWASAKI Z500 SE 2024
KAWASAKI Z500 SE 2025
KAWASAKI NINJA E-1 2024
KAWASAKI NINJA E-1 2025
KAWASAKI ZX-6R NINJA 2024
KAWASAKI VERSYS 650 2025
KAWASAKI NINJA H2 SX 2025
KAWASAKI NINJA E-1 2026
KAWASAKI NINJA H2 SX 2026
KAWASAKI VERSYS 650 2026
KAWASAKI Z H2 2026
KAWASAKI Z500 SE 2026
KAWASAKI ZX-4R NINJA 2026
KAWASAKI ZX-4RR NINJA 2026
KAWASAKI ZX-6R NINJA 2026
KAWASAKI NINJA 650 2020
KAWASAKI NINJA 650 2021
KAWASAKI NINJA 650 2022
KAWASAKI NINJA 650 2023
KAWASAKI NINJA 650 2024
KAWASAKI NINJA 650 2025
KAWASAKI NINJA 650 2026
KAWASAKI NINJA 7 HYBRID 2024
KAWASAKI NINJA 7 HYBRID 2025
KAWASAKI NINJA 7 HYBRID 2026
KAWASAKI Z H2 2022
KAWASAKI Z900 2020
KAWASAKI NINJA 1000 SX 2020
KAWASAKI Z900 2021
KAWASAKI Z650 2020
KAWASAKI Z650 2021
KAWASAKI NINJA 1000 SX 2021
KAWASAKI Z H2 2021
KAWASAKI NINJA 1000 SX 2022
KAWASAKI Z650 2022
KAWASAKI ZX-10RR 2021
KAWASAKI ZX-10RR 2022
KAWASAKI Z900 2022
KAWASAKI NINJA 1000 SX 2023
KAWASAKI Z650 2023
KAWASAKI ZX-10RR 2023
KAWASAKI Z900 2023
KAWASAKI NINJA 1000 SX 2024
KAWASAKI Z650 2024
KAWASAKI Z900 2024
KAWASAKI ZX-10RR 2024
KAWASAKI ZX-10RR 2025
KAWASAKI NINJA 1100 SX 2025
KAWASAKI NINJA 1100 SX SE 2025
KAWASAKI NINJA 1100 SX 2026
KAWASAKI NINJA 1100 SX SE 2026
KAWASAKI Z650S 2026
KAWASAKI Z650 2026
KAWASAKI Z650 2025
| Item ID | 237806 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21758W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 165×294×1 mm |
PUIG 21758W Dashboard Protector fitted for KAWASAKI NINJA H2 SX Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping