Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
YAMAHA MT-10 2022
YAMAHA MT-10 SP 2022
YAMAHA MT-10 SP 2023
YAMAHA MT-10 2023
YAMAHA MT-10 2024
YAMAHA MT-10 SP 2024
YAMAHA MT-10 2025
YAMAHA MT-10 SP 2025
YAMAHA MT-10 2026
YAMAHA MT-10 SP 2026
| Item ID | 233654 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21411N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1240 g |
| Net weight | 740 g |
| Dimensions | 105×225×260 mm |
PUIG 21411N License Plate Holders fitted for YAMAHA MT-10 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping