If you are looking for a short fairing for your round-headlight motorcycle, the Puig Top model is your choice. Following the design line of Puig Street Screen, this windshield is guaranteed in terms of design and quality. The Top fairing can improve the aerodynamic coefficient of your motorcycle, protect you from the possible inclement weather and, also, give that personal touch to your motorcycle to make it more exclusive. It is adaptable to a wide variety of motorcycles, but if required, Puig has a special kit to adapt it to any. The Puig top cowl is available in black or smoked and measures 355mm x 390mm. In this line, it is easy to assemble, with two attachment points, which also comes with very visual instructions to enjoy the windshield in minutes. The Top fairing has the German TÜV certificate and the ABE 38188 approval. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Optimum headlight adjustment for headlights of about 200 mm.
suitable for :
KAWASAKI Z900RS 2019
KAWASAKI Z900RS 2020
KAWASAKI Z900RS 2021
KAWASAKI Z900RS 2022
KAWASAKI Z900RS 2023
KAWASAKI Z900RS 2024
KAWASAKI Z900RS 2025
KAWASAKI Z900RS 2018
KAWASAKI Z900RS SE 2023
KAWASAKI Z900RS SE 2022
KAWASAKI Z900RS SE 2024
KAWASAKI Z900RS SE 2025
KAWASAKI Z900RS 2026
KAWASAKI Z900RS SE 2026
| Item ID | 232746 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21352N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1280 g |
| Net weight | 780 g |
| Dimensions | 519×358×199 mm |
PUIG 21352N Top fitted for KAWASAKI Z900RS Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping