Customize the side of your motorcycle's tank with the Puig side tank protectors. Manufactured in rubber, they provide a unique and sporty look to the motorcycle, avoiding scratches in a sensitive area. Thanks to the Onedesign design, this piece gives the tank greater grip and increases the rider's control over the bike. In addition, it make you feel the pleasant touch of the rubber and it’s easy to place along the lines of the deposit itself. To maintain the look of the motorcycle, the tank protectors can be purchased in black and there are different sizes suitable for a given motorcycle model.
Tank Pads Set
suitable for :
DUCATI PANIGALE V4S 2022
DUCATI PANIGALE V4 2022
DUCATI PANIGALE V4 SP2 2022
DUCATI PANIGALE V4 2023
DUCATI PANIGALE V4 SP2 2023
DUCATI PANIGALE V4S 2023
| Item ID | 232638 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21301N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 800 g |
| Net weight | 300 g |
| Dimensions | 205×365×11 mm |
PUIG 21301N Side tank protector fitted for DUCATI PANIGALE V4S Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping