Protect the fork of your bike and dress it up with a competition touch, with the PUIG axle slider PHB19. Machined from a nylon block, with a reduced weight of 265 gr and 40 mm long x 50 mm in diameter, it will be the perfect and integral protection for both the fork and the suspension. Its racing look will give your bike the Racing character that you appreciate so much and in addition to the black axle slider, PUIG gives the possibility of acquiring anodized rings with different colors to change the color of the piece according to the rider’s taste. Rings are sold separately from the slider.
PHB19 FRONT FORK PROTECTOR
suitable for :
KAWASAKI VERSYS 650 2015
KAWASAKI VERSYS 650 2016
KAWASAKI VERSYS 650 2017
KAWASAKI VERSYS 650 2018
KAWASAKI VERSYS 650 2019
KAWASAKI VERSYS 650 2022
KAWASAKI VERSYS 650 2023
KAWASAKI VERSYS 650 2024
KAWASAKI VERSYS 650 2025
KAWASAKI VERSYS 650 2026
| Item ID | 232587 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21274N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 860 g |
| Net weight | 360 g |
| Dimensions | 54×71×465 mm |
PUIG 21274N PHB19 Front Fork Protector fitted for KAWASAKI VERSYS 650 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping