Boost the image of your Custom motorcycle with the new Anarchy sports semi-fairing. Made with materials highly resistant to impacts and with great aerodynamic capacity, this piece is available for Harley Davidson, Indian and Japanese motorcycle models, manufactured specifically for each motorcycle model, it adapts perfectly to the headlight, either rounded or shaped, such as the Vulcan S model. The new Anarchy semi-fairing is the perfect combination of sportiness and protection for your motorcycle, since with the measures of 385mm high and 250mm wide it not only achieves the extreme look you are looking for, it also protects the motorcycle and the rider. Its assembly is an easy task that is accompanied by an assembly kit with instructions and hardware necessary for its correct installation. Check if the part number is homologated by the German KBA and if it is already included in the homologation in the documents section. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Dimensions (Height x Width): 385 x 250 mm
suitable for :
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2012
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2013
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2014
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2015
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2016
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2017
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2018
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2019
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2020
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2021
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2022
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2009
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2010
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2011
| Item ID | 239390 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 21083J |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1680 g |
| Net weight | 1180 g |
| Dimensions | 161×369×320 mm |
PUIG 21083J Anarchy fitted for HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N Mattschwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping