Replace your motorcycle's original license plate holder with the Puig license plate support, which, thanks to its elevated position, provides a sporty look to your bike. The set combines steel parts with an epoxy-painted finish and polyamide elements, achieving a significant weight reduction compared to the original holder. The installation of the part is very simple and comes with detailed instructions. This license plate holder is designed to make use of the original indicators and license plate light. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
FIXED OR ADJUSTABLE IN TILT
suitable for :
HONDA X-ADV 2021
HONDA X-ADV 2025
HONDA X-ADV 2026
HONDA X-ADV 2022
HONDA X-ADV 2023
HONDA X-ADV 2024
| Item ID | 220116 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20998N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1760 g |
| Net weight | 1260 g |
| Dimensions | 177×232×171 mm |
PUIG 20998N License Plate Holders fitted for HONDA X-ADV Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping