At popular request, the Trafic fairing was designed by the user to reduce the height of the Puig screen, for the T.S. windshield. An urban and cosmopolitan design, with great protection against wind and cold, but with a lower screen design that allows a better aerodynamic condition. Made of 3mm polycarbonate, Puig offers the option of acquiring the piece in clear or smoked clear finish. For the installation of the Trafic windshield, the manufacturer offers the piece with a special kit for finished specific models of Scooters. If required, Puig also offers an universal model for those bikes that need it together with a complete fixing kit. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Trafic
suitable for :
HONDA SH MODE 125 2021
HONDA SH MODE 125 2022
HONDA SH MODE 125 2023
HONDA SH MODE 125 2024
HONDA SH MODE 125 2025
| Item ID | 219812 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20734H |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1640 g |
| Net weight | 1140 g |
| Dimensions | 92×371×322 mm |
PUIG 20734H Trafic fitted for HONDA SH MODE 125 Getönt
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping