The installation kits for Puig top boxes allow us to quickly and easily mount our cases on different scooters (see specific models). It consists of a metal base and accessories that allow it to be attached to the original bike rack. The box is fixed with screws to the metal base ensuring good rigidity and remaining in a horizontal position to facilitate the transportation of food.
Installation Kit
suitable for :
HONDA SH 125i 4T E3 2013
HONDA SH 125i 4T E3 2014
HONDA SH 125i 4T E3 2015
HONDA SH 125i 4T E3 2016
HONDA SH 125i 4T E3 2017
| Item ID | 219622 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20640N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 500 g |
| Net weight | 0 g |
| Dimensions | 0×0×0 mm |
PUIG 20640N Puig Top Boxes Installation Kit fitted for HONDA SH 125i 4T E3 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping