Give your motorcycle that off-road touch that you are looking for with the off-road footpegs from Puig. Designed specifically for each motorcycle model, this piece has maximum structural strength and minimum weight with a perfect design. Made of high-performance Ergal 7075 aluminum, they will be strong and resistant. In addition, its anodized finish is available in different colors. To guarantee maximum grip, the off-road footpegs incorporate stainless steel dropouts that can be replaced in case of wear. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
PAIR OF FOOTRESTS
suitable for :
SUZUKI RMZ250 2021
SUZUKI RMZ250 2022
SUZUKI RMZ450 2021
SUZUKI RMZ450 2022
SUZUKI RMZ250 2023
SUZUKI RMZ450 2023
SUZUKI RMZ250 2011
SUZUKI RMZ250 2012
SUZUKI RMZ250 2013
SUZUKI RMZ250 2014
SUZUKI RMZ250 2015
SUZUKI RMZ250 2016
SUZUKI RMZ250 2017
SUZUKI RMZ250 2018
SUZUKI RMZ250 2019
SUZUKI RMZ250 2020
SUZUKI RMZ450 2011
SUZUKI RMZ450 2012
SUZUKI RMZ450 2013
SUZUKI RMZ450 2014
SUZUKI RMZ450 2015
SUZUKI RMZ450 2016
SUZUKI RMZ450 2017
SUZUKI RMZ450 2018
SUZUKI RMZ450 2019
SUZUKI RMZ450 2020
SUZUKI RMZ250 2010
SUZUKI RMZ450 2010
SUZUKI RMZ250 2000
SUZUKI RMZ250 2001
SUZUKI RMZ250 2002
SUZUKI RMZ250 2003
SUZUKI RMZ250 2004
SUZUKI RMZ250 2005
SUZUKI RMZ250 2006
SUZUKI RMZ250 2007
SUZUKI RMZ250 2008
SUZUKI RMZ250 2009
SUZUKI RMZ450 2000
SUZUKI RMZ450 2001
SUZUKI RMZ450 2002
SUZUKI RMZ450 2003
SUZUKI RMZ450 2004
SUZUKI RMZ450 2005
SUZUKI RMZ450 2006
SUZUKI RMZ450 2007
SUZUKI RMZ450 2008
SUZUKI RMZ450 2009
| Item ID | 219456 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20534N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 920 g |
| Net weight | 420 g |
| Dimensions | 59×166×205 mm |
PUIG 20534N Footpegs Off-Road fitted for SUZUKI RMZ250 Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping