Make your motorcycle more exclusive and improve this aesthetic part, a unique functional part of your motorcycle with the cap for the reservoir of the clutch PUIG. The Catalan manufacturer presents its new tank covers for the clutch fluid machined from an aluminium block, providing greater protection to the tank itself, and anodized in different colors to customize your bike to the max. All under the exclusive HI-TECH design by PUIG. The base of the piece is provided in black and will be on the top of the piece where you can choose the color that best matches your motorcycle.
Clutch Fluid Reservoir Cap
suitable for :
KAWASAKI NINJA H2 SX 2018
KAWASAKI NINJA H2 SX 2019
KAWASAKI NINJA H2 SX 2020
KAWASAKI Z H2 2020
KAWASAKI Z H2 SE 2021
KAWASAKI Z H2 SE 2022
KAWASAKI Z H2 SE 2023
KAWASAKI Z H2 2023
KAWASAKI NINJA H2 SX 2021
KAWASAKI Z H2 2024
KAWASAKI Z H2 SE 2024
KAWASAKI Z H2 SE 2025
KAWASAKI Z H2 2025
YAMAHA YZF-R1 2016
YAMAHA YZF-R1 2017
YAMAHA YZF-R1 2018
YAMAHA YZF-R1 2019
KAWASAKI Z H2 2026
KAWASAKI Z H2 SE 2026
KTM 790 ADVENTURE 2023
KTM 790 ADVENTURE 2024
KTM 790 ADVENTURE 2025
KTM 790 ADVENTURE 2026
KAWASAKI Z H2 2022
KAWASAKI Z H2 2021
| Item ID | 219451 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20533O |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 46×89×115 mm |
PUIG 20533O Clutch fluid tank cap fitted for KAWASAKI NINJA H2 SX Gold
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping