Tank pad with a standard form featuring the motorcycle model in the central section, either black or silver depending on the color of bike tank. We have two colors: black and silver. We do not have specific tank protectors for all motorcycle models on the market but for the most popular ones.
VULCAN S
suitable for :
KAWASAKI VULCAN S 2015
KAWASAKI VULCAN S 2016
KAWASAKI VULCAN S CAFE 2017
KAWASAKI VULCAN S CAFE 2018
KAWASAKI VULCAN S CAFE 2019
KAWASAKI VULCAN S CAFE 2020
KAWASAKI VULCAN S 2021
KAWASAKI VULCAN S 2022
KAWASAKI VULCAN S 2023
KAWASAKI VULCAN S SPECIAL EDITION 2017
KAWASAKI VULCAN S SPECIAL EDITION 2018
KAWASAKI VULCAN S SPECIAL EDITION 2019
KAWASAKI VULCAN S SPECIAL EDITION 2020
KAWASAKI VULCAN S 2017
KAWASAKI VULCAN S 2018
KAWASAKI VULCAN S 2019
KAWASAKI VULCAN S 2020
KAWASAKI VULCAN S 2024
KAWASAKI VULCAN S 2025
| Item ID | 219384 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20485N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 163×259×3 mm |
PUIG 20485N Spirit Tank Pads fitted for KAWASAKI VULCAN S Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping