From a purely functional original part to a design part that stands out in the engine assembly. The marked racing character, due to its reduced dimensions and machining lines, is joined by the elegance of a black anodized set and a colored ring that allows it to blend in with the rest of the motorcycle. As usual in our oil plugs, the Track model allows us to install a mandatory anti-loss insurance to ride on the track. Add a sport and unique touch to your motorcycle with the Track engine oil plug from Puig. A mandatory element if your idea is to enter the circuit during a Track Day.
Engine Oil Plug Track
suitable for :
APRILIA TUONO 1000R 2006
APRILIA TUONO 1000R 2008
APRILIA TUONO 1000R 2009
APRILIA DORSODURO 750 2009
APRILIA RSV4 2009
APRILIA DORSODURO 750 2010
APRILIA RSV4 2010
APRILIA TUONO 1000R 2010
APRILIA DORSODURO 750 2011
APRILIA RSV4 2011
APRILIA TUONO V4R 2011
APRILIA DORSODURO 750 2012
APRILIA RSV4 2012
APRILIA TUONO V4R 2012
APRILIA DORSODURO 750 2013
APRILIA RSV4 FACTORY 2013
APRILIA TUONO V4R 2013
APRILIA RSV4 R 2013
APRILIA DORSODURO 750 2008
APRILIA DORSODURO 750 2014
APRILIA RSV4 FACTORY 2014
APRILIA RSV4 R 2014
APRILIA TUONO V4R 2014
APRILIA TUONO 1000R 2007
APRILIA RSV4 RR 2015
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2015
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2015
APRILIA DORSODURO 750 2015
APRILIA DORSODURO 750 2016
APRILIA RSV4 RR 2016
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2016
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2016
APRILIA RSV4 RR 2017
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2017
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2017
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2018
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2018
APRILIA RSV4 RR 2018
APRILIA RSV4 RF 2017
APRILIA RSV4 RF 2018
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2019
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2019
APRILIA TUONO V4 1100 RR 2020
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2020
APRILIA RSV4 1000RR 2019
APRILIA RSV4 1000RR 2020
APRILIA RSV4 FACTORY 2021
APRILIA RSV4 FACTORY 2022
APRILIA RSV4 FACTORY 2023
APRILIA RSV4 2021
APRILIA RSV4 2022
APRILIA RSV4 2023
APRILIA RSV4 2024
APRILIA RSV4 FACTORY 2024
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2021
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2022
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2023
APRILIA TUONO V4 1100 FACTORY 2024
APRILIA TUONO V4 1100 2021
APRILIA TUONO V4 1100 2022
APRILIA TUONO V4 1100 2023
APRILIA TUONO V4 1100 2024
APRILIA TUONO V4 1100 2026
APRILIA TUONO V4 1100 2025
| Item ID | 187827 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20343O |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 43×87×87 mm |
PUIG 20343O Engine Oil Plug Track fitted for APRILIA TUONO 1000R Gold
PU 20343O Gold
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping