Renew the look of your motorcycle’s bar ends with the handlebar Thruster from Puig. Made of ultralight material, only 58 gr, they will bring the ideal balance to your motorcycle. The Thruster bar ends are made up of two parts, the body and the Hi-Tech parts caps. The latter is available in various colors and it should be noted that both the stopper and the stoppers with black finish are sold separately.
Set of Black base section model Thruster
suitable for :
YAMAHA MT-09 TRACER 2015
YAMAHA MT-09 TRACER 2016
YAMAHA MT-09 TRACER 2017
| Item ID | 183785 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9875N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1010 g |
| Net weight | 510 g |
| Dimensions | 113×290×57 mm |
PUIG 9875N Bar Ends Thruster fitted for YAMAHA MT-09 TRACER Schwarz
PU 9875N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping