Renew the image of your bike with the New Generation Sport from Puig. Manufactured in 3mm methacrylate, material that guarantees high resistance to possible impacts and provides a great aerodynamic capacity, being insurmountable against the wind. The product has been tested in the wind tunnel, achieving the best results, therefore, Puig provides this study with the majority of the pieces. Puig has taken into account the diversity of this style of motorcycle and has a model for each of the most current motorcycles. In addition, for the piece to perfectly adapt to the aesthetic line of the motorcycle, Puig has available a wide variety of colors of carenabris to choose. The assembly of the piece is an easy task and fits perfectly to the machine. To facilitate the assembly, Puig serves together with the fairing instructions for coupling. Check if the part number is homologated by the German KBA and if it is already included in the homologation in the DOCUMENTS section. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
DIMENSIONS (HEIGHT X WIDTH): 350 X 280 MM
suitable for :
HUSQVARNA ENDURO 701 2016
HUSQVARNA ENDURO 701 2017
HUSQVARNA ENDURO 701 2018
HUSQVARNA ENDURO 701 2019
HUSQVARNA ENDURO 701 2020
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2015
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2016
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2017
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2018
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2019
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2020
HUSQVARNA ENDURO 701 2021
HUSQVARNA ENDURO 701 2022
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2021
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2022
HUSQVARNA ENDURO 701 2023
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2023
HUSQVARNA ENDURO 701 2015
HUSQVARNA ENDURO 701 2024
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2024
HUSQVARNA ENDURO 701 2025
HUSQVARNA SUPERMOTO 701 2025
| Item ID | 187564 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9867H |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 880 g |
| Net weight | 380 g |
| Dimensions | 531×361×30 mm |
PUIG 9867H New Generation Sport fitted for HUSQVARNA ENDURO 701 Getönt
PU 9867H Windshield Naked New Generation Sport Getönt
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping