Improve the passenger’s comfort and grip on the motorcycle with universal PUIG handles. Made of lightweight aluminium and black EPOXI paint, they will be the best complement to improve your passenger’s travel on the motorcycle, caring for and preserving the looks of your motorcycle to the fullest. The handles are fixed by screws to the cap of the tank of the motorcycle. The model that best fits your vehicle will be determined by the number of screws needed to fix it to the tank cap. It is recommended that you check the number of screws for fixing the part on your motorcycle before making the purchase of the product.
Number of screw: 5
suitable for :
KAWASAKI Z1000 2014
KAWASAKI Z1000 2015
KAWASAKI Z1000 2016
KAWASAKI Z1000 2017
KAWASAKI Z1000 2018
KAWASAKI Z1000 2019
KAWASAKI Z1000 2020
KAWASAKI Z1000 SE 2014
KAWASAKI Z1000 SE 2015
KAWASAKI Z1000 SE 2016
| Item ID | 187403 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9700N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 936 g |
| Net weight | 436 g |
| Dimensions | 206×258×34 mm |
PUIG 9700N Holders fitted for KAWASAKI Z1000 Schwarz
PU 9700N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping