Simple and elegant, it will be the perfect option to give your motorcycle a vintage look thanks to the design’s minimalist lines. Its two finishes, black or aluminium, will fit perfectly with your motorcycle’s look by enhancing its retro style. This is a sturdy and quality piece, as it is machined from a block of aluminum and subsequently anodized. It is adjustable, both in tilt and height, and easily fits onto the handlebar end of the motorcycle in a vertical position. Regarding installation, the Tracker mirror may require adapters for certain models to attach it to your vehicle. The Rearview Tracker is a non-homolagated product and its sizes are 58 mm in diameter, 92 mm in height and 72 mm in width (from the base) and in reference to the glass, the rearview mirror uses an antiglare glass to improve visibility during riding and it’s available for handlebars with internal diameter 13/18 mm.
ADAPTER LEFT AND RIGHT SIDE
suitable for :
BENELLI LEONCINO 500 2017
BENELLI LEONCINO 500 2018
BENELLI LEONCINO 500 2019
BENELLI LEONCINO 500 2021
BENELLI LEONCINO 500 2022
BENELLI LEONCINO 500 2023
BENELLI LEONCINO 250 2020
BENELLI LEONCINO 250 2021
BENELLI LEONCINO 250 2022
BENELLI LEONCINO 500 2024
BENELLI LEONCINO 250 2023
BENELLI LEONCINO 250 2024
BENELLI LEONCINO 500 2020
BENELLI LEONCINO 125 2024
BENELLI LEONCINO 125 2023
BENELLI LEONCINO 125 2022
BENELLI LEONCINO 500 2016
BENELLI LEONCINO 500 2025
BENELLI LEONCINO 250 2025
BENELLI LEONCINO 125 2025
BENELLI LEONCINO 500 2026
ROYAL ENFIELD GUERRILLA 450 2024
ROYAL ENFIELD GUERRILLA 450 2025
ROYAL ENFIELD GUERRILLA 450 2026
ROYAL ENFIELD HIMALAYAN 450 2024
| Item ID | 187402 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9699N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 620 g |
| Net weight | 120 g |
| Dimensions | 55×120×70 mm |
PUIG 9699N Rearview mirror Tracker fitted for BENELLI LEONCINO 500 Schwarz
PU 9699N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping