Replace the levers of your motorcycle with the new Puig Heritage levers. Designed specifically for the best-selling Custom and Heritage models on the market and machined from billet aluminium and later they are color anodized, it is the perfect option to complement your motorcycle for its attractive design and functionality. The new Puig Heritage levers are available in black, with silver selector and the Puig logo is printed on the outside of the lever. It is a piece with a reduced weight of 100gr, and a total length of 132mm. In addition, with the Heritage levers the rider will be able to adjust the distance to the fist ensuring greater comfort. This model of the handle is fixed, it cannot be folded down.
Brake Heritage lever fixation
suitable for :
HONDA CMX 500 REBEL 2017
HONDA CMX 500 REBEL 2018
HONDA CMX 500 REBEL 2019
HONDA CMX 500 REBEL 2021
HONDA CMX 500 REBEL 2020
HONDA CMX 500 REBEL 2022
HONDA CMX 500 REBEL 2023
HONDA CMX 500 REBEL 2024
HONDA CMX 500 REBEL SE 2020
HONDA CMX 500 REBEL SE 2022
HONDA CMX 500 REBEL SE 2023
HONDA CMX 500 REBEL SE 2024
| Item ID | 187366 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9646N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 600 g |
| Net weight | 100 g |
| Dimensions | 57×70×150 mm |
PUIG 9646N Heritage Levers fitted for HONDA CMX 500 REBEL Schwarz
PU 9646N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping