Tank pad with a standard form featuring the motorcycle model in the central section, either black or silver depending on the color of bike tank. We have two colors: black and silver. We do not have specific tank protectors for all motorcycle models on the market but for the most popular ones.
XSR
suitable for :
YAMAHA XSR900 2016
YAMAHA XSR700 2016
YAMAHA XSR700 2017
YAMAHA XSR900 2017
YAMAHA XSR700 2018
YAMAHA XSR900 2018
| Item ID | 183540 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9308P |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 158×267×2 mm |
PUIG 9308P Spirit Tank Pads fitted for YAMAHA XSR900 Silber
PU 9308P Silber
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping