Make your motorcycle more exclusive and improve this aesthetic part, a unique functional part of your motorcycle with the cap for the reservoir of the brake fluid PUIG. The Catalan manufacturer presents its new tank covers for the brake fluid machined from an aluminium block, providing greater protection to the tank itself, and anodized in different colors to customize your bike to the max. All under the exclusive HI-TECH design by PUIG. The base of the piece is provided in black and will be on the top of the piece where you can choose the color that best matches your motorcycle.
Front Brake liquid tank cover
suitable for :
KAWASAKI Z1000 2010
KAWASAKI Z1000 2011
KAWASAKI Z1000 2013
KAWASAKI Z1000 2014
KAWASAKI Z1000 2015
KAWASAKI Z1000 2016
KAWASAKI Z1000 2017
KAWASAKI Z1000R 2017
KAWASAKI Z1000 2018
KAWASAKI Z1000R 2018
KAWASAKI Z1000R 2019
KAWASAKI Z1000 2019
KAWASAKI Z1000 2020
KAWASAKI Z1000R 2020
KAWASAKI Z1000R EDITION 2017
KAWASAKI Z1000R EDITION 2018
KAWASAKI Z1000R EDITION 2019
KAWASAKI Z1000R EDITION 2020
KAWASAKI Z1000R PERFORMANCE 2017
KAWASAKI Z1000R PERFORMANCE 2018
KAWASAKI Z1000R PERFORMANCE 2019
KAWASAKI Z1000R PERFORMANCE 2020
KAWASAKI Z1000 SE 2014
KAWASAKI Z1000 SE 2015
KAWASAKI Z1000 SE 2016
KAWASAKI Z1000 2012
| Item ID | 39720 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9277A |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1040 g |
| Net weight | 540 g |
| Dimensions | 73×152×60 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 9277A Front Brake liquid tank cover fitted for KAWASAKI Z1000 Blau
PU 9277A Blau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping