Make your motorcycle more exclusive and improve this aesthetic part, a unique functional part of your motorcycle with the cap for the reservoir of the brake fluid PUIG. The Catalan manufacturer presents its new tank covers for the brake fluid machined from an aluminium block, providing greater protection to the tank itself, and anodized in different colors to customize your bike to the max. All under the exclusive HI-TECH design by PUIG. The base of the piece is provided in black and will be on the top of the piece where you can choose the color that best matches your motorcycle.
Front Brake liquid tank cover
suitable for :
YAMAHA T-MAX 500 2008
YAMAHA T-MAX 500 2009
YAMAHA T-MAX 500 2010
YAMAHA T-MAX 500 2011
YAMAHA T-MAX 530 2012
YAMAHA T-MAX 530 2013
YAMAHA T-MAX 530 2014
YAMAHA T-MAX 530 2015
YAMAHA T-MAX 530 2016
YAMAHA T-MAX 530 2017
YAMAHA T-MAX 530 DX 2017
YAMAHA T-MAX 530 SX 2017
YAMAHA T-MAX 530 2018
YAMAHA T-MAX 530 DX 2018
YAMAHA T-MAX 530 SX 2018
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2022
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2023
YAMAHA T-MAX 500 2012
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2024
YAMAHA T-MAX 560 2025
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2025
YAMAHA T-MAX 560 2022
YAMAHA T-MAX 560 2023
YAMAHA T-MAX 560 2024
YAMAHA T-MAX 560 2026
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2026
YAMAHA T-MAX 530 DX 2019
YAMAHA T-MAX 530 SX 2019
YAMAHA T-MAX 530 2019
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2020
YAMAHA T-MAX 560 2020
YAMAHA T-MAX 560 2021
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2021
| Item ID | 39681 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 9269N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 55×70×156 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 9269N Front Brake liquid tank cover fitted for YAMAHA T-MAX 500 Schwarz
PU 9269N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping