The parking brake lever of Puig, available for several models of maxiscooter, replaces the original and gives the scooter a more elegant and sporty personalization touch. It is made of aluminum and is available in blue, gold, silver and red.
T-MAX 530 / SX / DX
suitable for :
YAMAHA T-MAX 530 2012
YAMAHA T-MAX 530 2013
YAMAHA T-MAX 530 2014
YAMAHA T-MAX 530 2015
YAMAHA T-MAX 530 2016
YAMAHA T-MAX 530 2017
YAMAHA T-MAX 530 DX 2017
YAMAHA T-MAX 530 SX 2017
YAMAHA T-MAX 530 2018
YAMAHA T-MAX 530 DX 2018
YAMAHA T-MAX 530 SX 2018
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2022
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2023
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2024
YAMAHA T-MAX 560 2025
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2025
YAMAHA T-MAX 560 2022
YAMAHA T-MAX 560 2023
YAMAHA T-MAX 560 2024
YAMAHA T-MAX 560 2026
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2026
YAMAHA T-MAX 530 DX 2019
YAMAHA T-MAX 530 SX 2019
YAMAHA T-MAX 530 2019
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2020
YAMAHA T-MAX 560 2020
YAMAHA T-MAX 560 2021
YAMAHA T-MAX 560 TECH MAX 2021
| Item ID | 186871 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 8500A |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 620 g |
| Net weight | 120 g |
| Dimensions | 55×72×150 mm |
PUIG 8500A Parking Brake Lever fitted for YAMAHA T-MAX 530 Blau
PU 8500A Blau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping