Protect the rear of your maxiscooter and add a sporty and personalized touch with the functional Puig chain guard. With a minimalist and elegant design, the Puig chain guard provides a personalized and sporty look to the scooter by replacing the more bulky original parts. With its installation, effective coverage of the transmission belt is obtained, protecting it as well as the legs of the rider and the passenger from annoying splashes and impacts from gravel or small objects that we may find on the road, extending its life. useful, in addition to protecting the exposed parts of the transmission in the event of a fall. Easy to install, it is made of resistant 2mm thick steel with a textured black epoxy paint coating for a better finish and greater durability.
T-MAX 530 / SX / DX
suitable for :
YAMAHA T-MAX 530 2012
YAMAHA T-MAX 530 2013
YAMAHA T-MAX 530 2014
YAMAHA T-MAX 530 2015
YAMAHA T-MAX 530 2016
Puig 6336N Beltguard for Yamaha T-Max 530 2012-2016 black Set
Puig 6336N Beltguard for Yamaha T-Max 530 2012-2016 black Set, Puig
Beltguard Puig for Yamaha T-Max 530 2012-2016 black
- Baujahr von bis: 2012-2013
- dimension: xxx-xxx-xxx
- type: T-Max 530
- Hauptkategorie: Riemenschutz
- Hersteller-Marke-Type: Yamaha
- Manufacturer Part Number: 6336N
- Marke vom Lieferant: Puig Tec
- Produkte: Riemenschutz
- Produzent: Puig Tec
Art.No: 6336N
| Item ID | 3797 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6336N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1000 g |
| Net weight | 500 g |
| Dimensions | 51×141×320 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 6336N CHAIN GUARD fitted for YAMAHA T-MAX 530 Schwarz
PU 6336N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping