Tank pad with a standard form featuring the motorcycle model in the central section, either black or silver depending on the color of bike tank. We have two colors: black and silver. We do not have specific tank protectors for all motorcycle models on the market but for the most popular ones.
Logo NINJA
suitable for :
KAWASAKI NINJA 250R 2008
KAWASAKI NINJA 250R 2009
KAWASAKI NINJA 250R 2010
KAWASAKI NINJA 250R 2011
KAWASAKI NINJA 250R 2012
KAWASAKI NINJA H2 2018
KAWASAKI NINJA H2 2017
KAWASAKI NINJA H2 2016
KAWASAKI NINJA H2 2015
KAWASAKI NINJA 300 2013
KAWASAKI NINJA 300 2014
KAWASAKI NINJA 300 2015
KAWASAKI NINJA 300 2016
KAWASAKI NINJA 300 2017
KAWASAKI NINJA 650 2017
KAWASAKI NINJA 650 2018
KAWASAKI NINJA 400 2018
| Item ID | 36689 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 4221N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 162×262×2 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 4221N Spirit Tank Pads fitted for KAWASAKI NINJA 250R Schwarz
PU 4221N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping