Tank pad with a standard form featuring the motorcycle model in the central section, either black or silver depending on the color of bike tank. We have two colors: black and silver. We do not have specific tank protectors for all motorcycle models on the market but for the most popular ones.
Logo R6
suitable for :
YAMAHA YZF-R6 1999
YAMAHA YZF-R6 2000
YAMAHA YZF-R6 2001
YAMAHA YZF-R6 2002
YAMAHA YZF-R6 S 2006
YAMAHA YZF-R6 2017
YAMAHA YZF-R6 2018
YAMAHA YZF-R6 2003
YAMAHA YZF-R6 2004
YAMAHA YZF-R6 2005
YAMAHA YZF-R6 2006
YAMAHA YZF-R6 2007
YAMAHA YZF-R6 2008
YAMAHA YZF-R6 2009
YAMAHA YZF-R6 2010
YAMAHA YZF-R6 2011
YAMAHA YZF-R6 2012
YAMAHA YZF-R6 2013
YAMAHA YZF-R6 2014
| Item ID | 36688 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 4220P |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 560 g |
| Net weight | 60 g |
| Dimensions | 165×260×3 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 4220P Spirit Tank Pads fitted for YAMAHA YZF-R6 Silber
PU 4220P Silber
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping