Give more protection to your motorcycle with the front fender extension from PUIG. The extension is made of ABS material which is highly resistant to impacts, it will be the ideal protection to prevent debris coming from the front wheel and impacting the body of your motorcycle or directly against you. The extension comes in black finish to match the look of your motorcycle. PUIG, has a specific extesion for the most popular motorcycles models on the market: for naked, type R, crosstourer, etc. For its installation, PUIG provides rivets to install the fender extension to ensure a permanent attachment to the motorcycle's original mudguard. Only for reference 9203N - it is offered with glue for its installation. Together with the part and in order to facilitate its assembly, PUIG provides tips to facilitate the placement of the part to your motorcycle.
Front fender extension
suitable for :
TRIUMPH SPEEDMASTER 2018
TRIUMPH SPEEDMASTER 2019
TRIUMPH SPEEDMASTER 2020
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2021
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2022
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2023
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2024
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2018
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2019
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2020
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2026
TRIUMPH BONNEVILLE SPEEDMASTER 2025
| Item ID | 185973 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3899N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 600 g |
| Net weight | 100 g |
| Dimensions | 154×209×50 mm |
PUIG 3899N Front fender extension fitted for TRIUMPH SPEEDMASTER Schwarz
PU 3899N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping