The most proud bikers of their motorbikes take care of them to the very last detail. The smallest elements can make a difference. The covers for the Puig rear-view mirror will achieve a clean and well-finished image in case of removing the mirrors to enter the circuit. The pieces are made from an aluminum block anodized in black, a tone that matches any sporty model. Its design is specially designed to not stand out on the fairing, maintaining its shape and structural functionality.
Rearview Mirrors Caps Kit
suitable for :
SUZUKI GSX-R250 2017
SUZUKI GSX-R250 2018
SUZUKI GSX-R250 2019
| Item ID | 185894 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3851N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 23×200×95 mm |
PUIG 3851N Rearview Mirrors Caps fitted for SUZUKI GSX-R250 Schwarz
PU 3851N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping