Simple and elegant, it will be the perfect option to give your motorcycle a vintage look thanks to the design’s minimalist lines. Its two finishes, black or aluminium, will fit perfectly with your motorcycle’s look by enhancing its retro style. This is a sturdy and quality piece, as it is machined from a block of aluminum and subsequently anodized. It is adjustable, both in tilt and height, and easily fits onto the handlebar end of the motorcycle in a vertical position. Regarding installation, the Tracker mirror may require adapters for certain models to attach it to your vehicle. The Rearview Tracker is a non-homolagated product and its sizes are 58 mm in diameter, 92 mm in height and 72 mm in width (from the base) and in reference to the glass, the rearview mirror uses an antiglare glass to improve visibility during riding and it’s available for handlebars with internal diameter 13/18 mm.
ADAPTER LEFT AND RIGHT SIDE
suitable for :
KAWASAKI ZX-10R 2016
KAWASAKI ZX-10R 2017
KAWASAKI ZX-10RR 2017
KAWASAKI ZX-10RR 2018
KAWASAKI ZX-10R SE 2018
KAWASAKI ZX-10RR 2019
KAWASAKI ZX-10R SE 2019
KAWASAKI ZX-10R 2020
KAWASAKI ZX-10RR 2020
KAWASAKI ZX-10R SE 2020
SUZUKI GSX-S125 2021
SUZUKI GSX-S125 2022
SUZUKI GSX-S125 2023
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2019
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2020
KAWASAKI ZX-10RR NINJA PERFORMANCE 2017
KAWASAKI ZX-10RR NINJA PERFORMANCE 2018
SUZUKI GSX-S125 2024
CFMOTO 450 NK 2023
CFMOTO 450 NK 2024
CFMOTO 450 NK 2025
SUZUKI GSX-S125 2025
CFMOTO 300 NK 2024
CFMOTO 300 NK 2023
CFMOTO 300 NK 2025
SUZUKI GSX-S125 2026
CFMOTO 675NK 2025
CFMOTO 450NK 2026
KAWASAKI ZX-10R 2018
KAWASAKI ZX-10R 2019
KAWASAKI ZX-10R 2021
KAWASAKI ZX-10R 2022
KAWASAKI ZX-10RR 2021
KAWASAKI ZX-10RR 2022
KAWASAKI ZX-10RR 2023
KAWASAKI ZX-10R 2023
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2016
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2017
KAWASAKI ZX-10R NINJA KRT 2018
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2016
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2017
KAWASAKI ZX-10R NINJA PERFORMANCE 2018
KAWASAKI ZX-10R 2024
KAWASAKI ZX-10RR 2024
KAWASAKI ZX-10R 2025
KAWASAKI ZX-10RR 2025
KAWASAKI ZX-10R 2026
KAWASAKI ZX-10RR 2026
| Item ID | 185811 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3778N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 540 g |
| Net weight | 40 g |
| Dimensions | 65×105×23 mm |
PUIG 3778N Rearview mirror Tracker fitted for KAWASAKI ZX-10R Schwarz
PU 3778N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping