Modernize the Look of your Custom Motorcycle with Puig Front Fenders! The Puig front fenders are designed to give your bike a special touch thanks to its small size, made out of a 1.2 mm thick aluminum sheet, lightweight yet durable with its milled supports and a beautiful yet simple finish, all according to the lines of your bike. The front fender is specifically developed for each motorcycle, designed and manufactured in Barcelona with the most innovative technology of metal working and milling, with a black finish for an aggressive and elegant look.
ALUMINIUM SHEET FRONT FENDER
suitable for :
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2012
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2009
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2010
HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N 2011
| Item ID | 181983 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 3688N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 960 g |
| Net weight | 460 g |
| Dimensions | 60×270×285 mm |
PUIG 3688N Front fender of sheet milled fitted for HARLEY DAVIDSON SPORTSTER 883 IRON XL883N Schwarz
PU 3688N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping