If your motorcycle is Naked style and you are looking for a short beacon for a round headlight, the Naked fairing from the Puig Street Screens line will be your best ally. It is a piece highly resistant to possible impacts thanks to its manufacture in polycarbonate and with a great aerodynamic capacity that will protect you from the inclement weather during the journey. In addition to its functional side, the Naked fairing is designed to give a touch of exclusivity to your bike. Therefore, Puig serves the piece in 4 different finishes: dark blue, smoked and dark smoked. Puig has a model of Naked fairing Naked for the vast majority of motorcycles and a special adapter kit for some models of motorcycle that demand it. In addition, to make the assembly task even easier, it is accompanied by a very visual instruction booklet. The Naked fairing is a product certified by the German TÜV and has the ABE 38188 approval. Please check the ABE carefully to see if this part is suitable for your motorcycle.
Optimum headlight adjustment for headlights of about 200 mm.
suitable for :
HONDA CB600F HORNET 2003
HONDA CB600F HORNET 2004
| Item ID | 181802 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 2133A |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1220 g |
| Net weight | 720 g |
| Dimensions | 506×380×160 mm |
PUIG 2133A Naked fitted for HONDA CB600F HORNET Blau
PU 2133A Windshield Naked Blau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping