Protect the fork of your bike and dress it up with a competition touch, with the PUIG axle slider PHB19. Machined from a nylon block, with a reduced weight of 265 gr and 40 mm long x 50 mm in diameter, it will be the perfect and integral protection for both the fork and the suspension. Its racing look will give your bike the Racing character that you appreciate so much and in addition to the black axle slider, PUIG gives the possibility of acquiring anodized rings with different colors to change the color of the piece according to the rider’s taste. Rings are sold separately from the slider.
PHB19 FRONT FORK PROTECTOR
suitable for :
TRIUMPH DAYTONA 675 2006
TRIUMPH STREET TRIPLE 2008
TRIUMPH DAYTONA 675 2007
TRIUMPH DAYTONA 675 2008
TRIUMPH DAYTONA 675 2009
TRIUMPH STREET TRIPLE 2009
TRIUMPH STREET TRIPLE 2010
TRIUMPH DAYTONA 675 2010
TRIUMPH DAYTONA 675 2011
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 2011
TRIUMPH STREET TRIPLE 2011
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2009
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2010
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2011
TRIUMPH STREET TRIPLE 2012
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 2012
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2012
TRIUMPH DAYTONA 675 2012
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 R 2012
TRIUMPH DAYTONA 675 2013
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 2013
TRIUMPH STREET TRIPLE 2013
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2013
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2013
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 R 2013
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2011
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2012
TRIUMPH DAYTONA 675 2014
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2014
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 2014
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 R 2014
TRIUMPH STREET TRIPLE 2014
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2014
TRIUMPH DAYTONA 675 2015
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 2015
TRIUMPH SPEED TRIPLE 1050 R 2015
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2015
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2015
TRIUMPH DAYTONA 675 2016
TRIUMPH DAYTONA 675 R 2016
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 R 2016
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2017
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2018
TRIUMPH STREET TRIPLE 765 RS 2019
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 RX 2015
TRIUMPH STREET TRIPLE 675 RX 2016
| Item ID | 181708 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20100N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 860 g |
| Net weight | 360 g |
| Dimensions | 60×72×470 mm |
PUIG 20100N PHB19 Front Fork Protector fitted for TRIUMPH DAYTONA 675 Schwarz
PU 20100N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping