Protect the fork of your bike and dress it up with a competition touch, with the PUIG axle slider PHB19. Machined from a nylon block, with a reduced weight of 265 gr and 40 mm long x 50 mm in diameter, it will be the perfect and integral protection for both the fork and the suspension. Its racing look will give your bike the Racing character that you appreciate so much and in addition to the black axle slider, PUIG gives the possibility of acquiring anodized rings with different colors to change the color of the piece according to the rider’s taste. Rings are sold separately from the slider.
PHB19 FRONT FORK PROTECTOR
suitable for :
DUCATI PANIGALE V4S 2018
DUCATI PANIGALE V4S 2019
DUCATI PANIGALE V4S 2020
DUCATI PANIGALE V2 2020
DUCATI STREETFIGHTER V4 2020
DUCATI STREETFIGHTER V4S 2020
DUCATI STREETFIGHTER V4 2021
DUCATI STREETFIGHTER V4S 2021
DUCATI PANIGALE V4S 2021
DUCATI PANIGALE V2 2021
DUCATI PANIGALE V4S 2022
DUCATI PANIGALE V2 2022
DUCATI STREETFIGHTER V4 2022
DUCATI STREETFIGHTER V4S 2022
DUCATI PANIGALE V4 2018
DUCATI PANIGALE V4 2019
DUCATI PANIGALE V4 2020
DUCATI PANIGALE V4 2021
DUCATI PANIGALE V4 2022
DUCATI STREETFIGHTER V2 2022
DUCATI PANIGALE V4 SP2 2022
DUCATI PANIGALE V4 2023
DUCATI PANIGALE V4 SP2 2023
DUCATI PANIGALE V4S 2023
DUCATI PANIGALE V2 2023
DUCATI STREETFIGHTER V4 2023
DUCATI STREETFIGHTER V4S 2023
DUCATI PANIGALE V4 2024
DUCATI PANIGALE V2 2024
DUCATI STREETFIGHTER V4 2024
DUCATI STREETFIGHTER V4S 2024
DUCATI PANIGALE V4R 2023
DUCATI PANIGALE V4R 2024
DUCATI PANIGALE V4R 2020
DUCATI PANIGALE V4R 2021
DUCATI PANIGALE V4R 2022
DUCATI STREETFIGHTER V4 2025
DUCATI STREETFIGHTER V4S 2025
DUCATI STREETFIGHTER V4 SP2 2025
DUCATI STREETFIGHTER V2 2024
DUCATI STREETFIGHTER V2 2023
DUCATI STREETFIGHTER V4 2026
DUCATI STREETFIGHTER V4S 2026
DUCATI PANIGALE V4S 2024
| Item ID | 181665 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20058N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 860 g |
| Net weight | 360 g |
| Dimensions | 58×71×464 mm |
PUIG 20058N PHB19 Front Fork Protector fitted for DUCATI PANIGALE V4S Schwarz
PU 20058N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping