Offer greater protection to the swingarm of your motorcycle with the new PHB 19 rear axle slider from PUIG. Machined from a nylon block with a reduced weight of 265 gr, it will protect this delicate area of your motorcycle while it reinforces the suspension. In addition to the protective function, its design inspired by the "Racing" style will show the true competitive character of your bike. Caps in color black are supplied along with the axle sliders. If you want to add a touch of color to the piece, you can buy anodized rings with the color that best suits the looks of your bike.
PHB19 SWING ARM PROTECTOR
suitable for :
HONDA X-ADV 2019
HONDA X-ADV 2020
HONDA X-ADV 2021
HONDA X-ADV 2025
HONDA X-ADV 2026
HONDA X-ADV 2017
HONDA X-ADV 2018
HONDA X-ADV 2022
HONDA X-ADV 2023
HONDA X-ADV 2024
| Item ID | 181659 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 20052N |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 880 g |
| Net weight | 380 g |
| Dimensions | 55×71×463 mm |
PUIG 20052N PHB19 Swing Arm Protector fitted for HONDA X-ADV Schwarz
PU 20052N Schwarz
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping