Renew your bike's windshield with the T.X. from Puig for Scooters. Designed for the most competitive models of the market, Puig manufactures the piece in 4mm PMMA (Polymethylmethacrylate). It is impact resistant and with great aerodynamic capacity. The new T.X. guarantees an avant-garde and innovative design, a new protection against inclement weather and a barrier against pollution present in large cities. In addition, a new safety measure for the rider against insects or objects. Puig provides the piece in transparent finish and its installation to the bike will be easy while aided by the classic Puig installation instructions.
T.X.
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
| Item ID | 184681 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 1952W |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 3310 g |
| Net weight | 2810 g |
| Dimensions | 130×538×605 mm |
PUIG 1952W T.X. fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Transparent
PU 1952W Transparent
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping