The Puig fork cover is the ideal accessory to protect this component from the motorcycle. The position of the fork makes it one of the most exposed elements of the frame of a motorcycle when it is traveling. To reduce the risk of accumulating dirt or receiving the impact of gravel on the front suspension, Puig has developed these covers made of high strength plastic. Its discreet and elegant design combines perfectly with any motorcycle, and its presentation in carbon-look format gives the front a more sporty and exclusive personalization.
Fork protector
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
| Item ID | 181382 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 1320C |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 600 g |
| Net weight | 100 g |
| Dimensions | 136×223×60 mm |
PUIG 1320C Fork protector fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Carbon look
PU 1320C Carbon look
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping