In Puig's catalog, you can find a wide range of spare parts designed to replace components that are more prone to wear or damage, either due to their exposure in the event of a fall, such as levers, handles, side covers, or because they have fulfilled their function, as is the case with protection accessories; engine guards, defenses, exhaust protectors... especially in off-road practices where falls are more frequent. This way, users can benefit from significant cost savings since, in many cases, they have the option to replace only the damaged or worn-out part of the accessory, keeping the motorcycle always ready and in perfect condition for a safe and enjoyable riding experience.
Rubber End By Pair
suitable for :
UNIVERSAL UNIVERSAL UNIVERSAL
BMW S1000RR 2012
BMW S1000RR 2013
BMW S1000RR 2014
| Item ID | 36347 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 5533R |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 510 g |
| Net weight | 10 g |
| Dimensions | 30×120×95 mm |
| Customs tariff number | 87141900 |
PUIG 5533R Spare - Rubber End by Pair Pro fitted for UNIVERSAL UNIVERSAL Rot
PU 5533R Rot
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping