Specific tank pads designed specifically for the most popular models on the market. Adhesive kit consists of three elements: Front protection Two side protections which improve grip on curves. The material used is resin, and there are transparent parts and carbon look sections. Other characteristics and particularities of our specific tankpads: Impact resistant Resistant to UVP Scratch resistant Designed in Barcelona An instruction sheet is provided to facilitate assembly.
passend für:
KAWASAKI ER-6N 2012
KAWASAKI ER-6N 2013
KAWASAKI ER-6N 2014
KAWASAKI ER-6N 2015
KAWASAKI ER-6N 2016
| Art.-ID | 183386 |
| Zustand | Neu |
| Altersfreigabe | Ohne Altersbeschränkung |
| Varianten-ID | 9132C |
| Hersteller | Puig |
| Herstellungsland | Spanien |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 600 g |
| Netto-Gewicht | 100 g |
| Maße | 3×225×300 mm |
PUIG 9132C Spezifischer Tankschutz passend fuer KAWASAKI ER-6N Carbon look
PUIG 9132C Spezifischer Tankschutz passend fuer KAWASAKI ER-6N Carbon look
| Verfügbarkeit: | Sofort versandfertig, Lieferzei 5 Tage |
|---|
* inkl. ges. MwSt. zzgl. Versandkosten