Specific tank pads designed specifically for the most popular models on the market. Adhesive kit consists of three elements: Front protection Two side protections which improve grip on curves. The material used is resin, and there are transparent parts and carbon look sections. Other characteristics and particularities of our specific tankpads: Impact resistant Resistant to UVP Scratch resistant Designed in Barcelona An instruction sheet is provided to facilitate assembly.
passend für:
HONDA CMX 500 REBEL 2017
HONDA CMX 500 REBEL 2018
HONDA CMX 500 REBEL 2019
HONDA CMX 500 REBEL 2021
HONDA CMX 500 REBEL 2020
HONDA CMX 500 REBEL 2022
HONDA CMX 500 REBEL 2023
HONDA CMX 500 REBEL 2024
HONDA CMX 500 REBEL SE 2020
HONDA CMX 500 REBEL SE 2021
HONDA CMX 500 REBEL SE 2022
HONDA CMX 500 REBEL SE 2023
HONDA CMX 500 REBEL SE 2024
HONDA CMX 500 REBEL 2025
HONDA CMX 500 REBEL SE 2025
| Art.-ID | 181887 |
| Zustand | Neu |
| Altersfreigabe | Ohne Altersbeschränkung |
| Varianten-ID | 3721C |
| Hersteller | Puig |
| Herstellungsland | Spanien |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 590 g |
| Netto-Gewicht | 90 g |
| Maße | 225×300×3 mm |
PUIG 3721C Spezifischer Tankschutz passend fuer HONDA CMX 500 REBEL Carbon look
PUIG 3721C Spezifischer Tankschutz passend fuer HONDA CMX 500 REBEL Carbon look
| Verfügbarkeit: | Sofort versandfertig, Lieferzei 5 Tage |
|---|
* inkl. ges. MwSt. zzgl. Versandkosten