Polini Motori has designed and produced this clutch with a new adjusting system. Each shoe presents an adjusting screw. Springs pre-load adjustment: the clutch is supplied with a standard calibration to be fit it on the original engine
passend für:
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS (M643) 2011
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT (M643) 2011
PIAGGIO MP3 500 RL BUSINESS (M592) 2011
PIAGGIO MP3 500 RL SPORT (M592) 2011
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS (M643) 2012
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT (M643) 2012
PIAGGIO MP3 500 RL BUSINESS (M592) 2012
PIAGGIO MP3 500 RL SPORT (M592) 2012
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS (M643) 2013
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT (M643) 2013
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS ABS (M861) 2014
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT (M861) 2014
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS ABS (M861) 2015
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT (M861) 2015
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT (M861) 2016
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS ABS (M861) 2016
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS ABS ASR E4 (TA12) 2016
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS ABS ASR E4 (TA12) 2017
PIAGGIO MP3 500 LT BUSINESS ABS ASR E4 (TA12) 2018
PIAGGIO MP3 500 HPE BUSINESS ABS ASR E4 (TA12) 2018
PIAGGIO MP3 500 HPE BUSINESS ABS ASR E4 2019
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT ABS ASR E4 (TA12) 2016
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT ABS ASR E4 (TA12) 2017
PIAGGIO MP3 500 LT SPORT ABS ASR E4 (TA12) 2018
PIAGGIO MP3 500 HPE SPORT ABS ASR E4 (TA12) 2018
PIAGGIO MP3 500 HPE SPORT ABS ASR E4 2019
PIAGGIO MP3 500 LT SPECIAL EDITION ABS ASR E4 (TA12) 2018
PIAGGIO MP3 500 HPE SPORT ADVANCED ABS ASR E4 2019
PIAGGIO MP3 500 HPE BUSINESS ABS ASR E4 2020
PIAGGIO MP3 500 HPE SPORT ADVANCED ABS ASR E4 2020
PIAGGIO MP3 500 HPE SPORT ABS ASR E4 2020
PIAGGIO MP3 500 HPE BUSINESS ABS ASR E4 2021
PIAGGIO MP3 500 HPE SPORT ABS ASR E4 2021
PIAGGIO MP3 500 HPE SPORT ADVANCED ABS ASR E4 2021
| Item ID | 274728 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 1016849 |
| Manufacturer | PW |
| Manufacturing country | Italy |
| Content | 1 piece |
| Weight | 1487 g |
| Net weight | 1487 g |
| Dimensions | 191×185×65 mm |
SP 1016849 POLINI Evolution Maxi Speed Kupplungsglocke Piaggio MP3 passend fuer PIAGGIO MP3 500
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping