RADIKAL yoke protector with aggressive and sporty shapes available in several colors: blue, red, gray and green (for Kawasaki models only). We have several designs of yokes to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke of your bike before purchasing.
suitable for :
YAMAHA FZ8 2011
YAMAHA FZ8 2012
YAMAHA FZ8 2013
YAMAHA FZ8 FAZER 2011
YAMAHA FZ8 FAZER 2012
YAMAHA FZ8 2014
YAMAHA FZ8 2015
YAMAHA FZ8 2016
| Item ID | 232958 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6927U |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 580 g |
| Net weight | 80 g |
| Dimensions | 2×225×300 mm |
PUIG 6927U Radikal Yoke Protector fitted for YAMAHA FZ8 Grau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping