RADIKAL yoke protector with aggressive and sporty shapes available in several colors: blue, red, gray and green (for Kawasaki models only). We have several designs of yokes to fit most of the bikes. Characteristics of the material: UVP resistant, avoid impacts and possible scratches. IMPORTANT: We recommend checking the design of the yoke of your bike before purchasing.
suitable for :
YAMAHA XJ6 2009
YAMAHA XJ6 DIVERSION 2009
YAMAHA XJ6 2010
YAMAHA XJ6 DIVERSION 2010
YAMAHA XJ6 DIVERSION F 2010
YAMAHA XJ6 2011
YAMAHA XJ6 DIVERSION F 2011
YAMAHA XJ6 DIVERSION 2011
YAMAHA XJ6 2012
YAMAHA XJ6 DIVERSION 2012
YAMAHA XJ6 DIVERSION F 2012
YAMAHA XJ6 2013
YAMAHA XJ6 DIVERSION 2013
YAMAHA XJ6 DIVERSION F 2013
YAMAHA XJ6 DIVERSION F 2014
YAMAHA XJ6 DIVERSION 2014
YAMAHA XJ6 2014
YAMAHA XJ6 2015
YAMAHA XJ6 DIVERSION 2015
YAMAHA XJ6 DIVERSION F 2015
YAMAHA XJ6 2016
YAMAHA XJ6 DIVERSION 2016
YAMAHA XJ6 DIVERSION F 2016
YAMAHA XJ6 SP 2009
YAMAHA XJ6 SP 2010
YAMAHA XJ6 SP 2011
YAMAHA XJ6 SP 2012
YAMAHA XJ6 SP 2013
YAMAHA XJ6 SP 2014
YAMAHA XJ6 SP 2015
YAMAHA XJ6 SP 2016
| Item ID | 232919 |
| Condition | New |
| Age rating | No age restriction |
| Variation ID | 6910A |
| Manufacturer | Puig |
| Manufacturing country | Spain |
| Content | 1 piece |
| Weight | 570 g |
| Net weight | 70 g |
| Dimensions | 1×225×300 mm |
PUIG 6910A Radikal Yoke Protector fitted for YAMAHA XJ6 Blau
| Availability: | Ready for shipping, delivery in 48h |
|---|
* Incl. VAT excl. Shipping